כתיבת תוכן לדתיים

כתיבת תוכן לציבור הדתי – למה, בעצם?

בעידן הדיגיטלי של היום, אי אפשר לזלזל בחשיבות של יצירת תוכן משפיע ומרתק לאתרי אינטרנט. כשמדובר בכתיבת תוכן לאתר דתי, יש שיקולים וניואנסים ספציפיים שצריך לקחת בחשבון. מאמר זה ייכנס לקישקע של כתיבת תוכן לציבור הדתי, תוך התמקדות כיצד להתאים את התוכן שלך כך שיהדהד עם קהל ספציפי שבוחן הכל בעיניים משוננות יותר מהקהל הרחב.

הבנת הקהל הדתי

 

בעת כתיבת תוכן לדתיים, חשוב להבין את הקהל אליו אתה מכוון. בתוך הכותרת “המגזר הדתי” יש מניפה ומנעד רחב של תתי מגזרים, תתי אמונות, תתי ערכים וקליקות סגורות בעלות שפה מסוימת שרק מי שמגיע מהעולם הרחב הזה, יבין בדיוק את הדיסקרטיות והשפה המיוחדת בה הכל נאמר או נרמז. לעיתים, נתחבר רק למילים שאנחנו מכירים מהבית, רק למושגים שנכיר את ההקשר שלהם – ואז נרצה להמשיך ולקרוא את התוכן של אותו הכותב, בין אם הכיפה שלו בכיס או על הראש, לנו זה לא משנה – פשוט נרגיש שהוא למד סוגיה כלשהי בספסל לידנו או שהיא הייתה איתנו באולפנה, שהיא עמדה לידנו במפקד בבני עקיבא, בהקפות בשמחת תורה, או אולי הוא זה שמכר לנו ארבעת המינים לפני סוכות. הכל מתחיל ונגמר בחיבור הרגשי, וכך גם הכתיבה.

מחפשים כתיבת תוכן לדתיים?
אנחנו מתמחים בזה. צרו קשר

כתיבת תוכן לדתיים – דרך השפה והרגש

לכן, חיוני לגשת ליצירת תוכן ברגישות ובכבוד, למרות שזה יכול להרגיש כמו קפיצה לשלולית – זו בריכה טובענית בהרבה מהפעמים. אבל ברגע ששמת מצופים – אתה שוחה שם, לגמרי. כותב תוכן לציבור הדתי חייב להיות מודע לשפה שבה הוא משתמש ולוודא שהיא תואמת את הטון הספציפי, המסרים והכוונות של אותו מאמר ופלטפורמה.

יצירת תוכן רלוונטית וחדשנית

היבט מרכזי אחד בכתיבה הוא יצירת תוכן מושך ורלוונטי לקהל היעד. בהקשר לכתיבת תוכן לדתיים, זה עשוי להיות כרוך בשילוב סוגיות מפרשת השבוע ובאותה נשימה גם מהחדשות, חידושים ממגזרים אחרים, או מדרשים מסוימים שעבר זמנם כביכול אך לרגע נראה שניתן לשלב אותם בסוגיות רלוונטיות שנמצאות בכותרות, בתוך התוכן הנכתב, כדי להדהד אצל הקוראים ברמה התורנית שלהם. על ידי הכתיבה האישית המתובלת באותנטיות ותובנות מבוססות אמונה, כותבי תוכן לציבור הדתי יכולים ליצור קשר חזק עם הקוראים שלהם.

הבדל בין כתיבה דתית לתוכן סטנדרטי

כתיבת תוכן לדתיים, לאתר אינטרנט בתחום הדתי שונה משמעותית מכתיבה רגילה בכמה היבטים. תוכן דתי נושא לעתים קרובות תהודה רגשית עמוקה יותר ומטרתו לעורר, להניע או לחנך את הקוראים בנושאים שונים מענייני דיומא. על הכותבים למצוא איזון בין העברת מסרים תורניים ביעילות תוך שמירה על סגנון כתיבה מקצועי ומרתק.

תפקידו של כותב תוכן דתי

כותב תוכן לציבור דתי נושא בתפקיד מכריע בעיצוב הנרטיב והמסרים של אתר אינטרנט דתי. ההבנה העמוקה שלו בעקרונות המגזר אליו הוא משתייך או מכיר, השפה הייחודית והכרת הידע המשותף לכלל הציבור, מאפשרת לו ליצור תוכן המהדהד עם קהל היעד ברמה עמוקה. כותב תוכן דתי מביא פרספקטיבה וקול ייחודיים לתוכן, ומבטיח שהוא ידבר ישירות אל ליבו ותודעתו של הציבור הדתי.

מדוע לבחור בכותב תוכן דתי?

הצורך בכותב תוכן דתי נובע מהמורכבויות הכרוכות בכתיבת תוכן לאתר דתי. לכותב תוכן דתי יש את הידע, המומחיות והרגישות הנדרשים כדי לנווט בנושאים דתיים מורכבים ולהעבירם בצורה יעילה לקהל. היכולת שלהם לכתוב בצורה אותנטית ובעלת תשוקה על נושאים מסוימים לציבורים דתיים ספציפיים או כוללים מייחדת אותם והופכת אותם לנכסים יקרי ערך ביצירת תוכן מושך ומשפיע לציבור הדתי.

 

מה יקרה אם כותב תוכן שאינו דתי יכתוב את התוכן?

 

בכותב תוכן דתי מכיר את המורכבות והרגישות הנדרשת בכתיבת תוכן לאתרים דתיים, המיועדים לקהל יעד דתי או חרדי. קהל יעד דתי, על אחת כמה וכמה חרדי, מתייחס לרשת האינטרנט בצורה אמביוולנטית – מצד אחד, מדובר ברשת מבורכת שמרחיבה את הידע לגולשים, יכולה לכלול שיעורים ודברי תורה, לצד פעילויות “חול” מבורכות כדוגמת תרגילי כושר גופני וכן הלאה. מאידך, ברשת האינטרנט יש תכנים לא ראויים, ובמאמרים השונים יכולים להופיע משפטים שאינם מתאימים לקהל היעד הדתי. בנוסף, כותבת תוכן דתיה או כותב תוכן דתי ידע כיצד לפנות לקהל היעד, באמירות ומשפטים קורצים, בביטויים בארמית כגון “הווא אמינא”, פסוקים דוגמת “כאשר יכו אותו כן רבה וכן יפרוץ” וכיוצא בזה – משפטים וביטויים שתופסים את הקוראים. כותב שלא גדל בחינוך הדתי או החרדי, לא ידע כיצד לפנות לקהל היעד בצורה הנכונה. 

Tabello – כותבי תוכן דתיים מהשורה הראשונה

לסיכום, כתיבת תוכן לאתר דתי דורשת ניואנסים והבנת תרבות שבדרך כלל, גם כותב שאין שני לו, לא יוכל להבין לעולם. לנו, Tabello, יש מחלקה שלמה של כותבי תוכן דתיים, שמתמחים בכתיבת תוכן לדתיים וכתיבת תוכן לחרדים. הכותבים הדתיים שלנו יודעים כיצד לפנות לקהל היעד, במשפטים ובאמירות שמשלבים אלמנטים מעולם התוכן הדתי-תורני של קהל היעד, לצד חיבור לעולם האינטרנט ולעולם של העסק. נשמח לספק לכם כתיבת תוכן לציבור דתי, שתסייע לכם, בעלי העסקים, למשוך לקוחות דתיים חדשים. פנו אלינו באמצעות כפתור הווטסאפ בצד התחתון משמאל או ב- 054-7871790.

כתיבת תוכן לדתיים

צריכים כתיבת תוכן לדתיים? דברו איתנו

אנחנו מתמחים בכתיבת כל סוגי התוכן. פנו אלינו – אנחנו מבטיחים לחזור אליכם כמה שיותר מהר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות