כמה עולה ערך ויקיפדיה

האנציקלופדיה העולמית של העידן הדיגיטלי מתקרבת ל-60 מיליון ערכים – מספר בלתי נתפס. בתוך הכמות הזו הרוב הוא אמנם ערכים זניחים, אבל כדי לכתוב ערך ברמה, מקצועי ושעונה על כללי הכתיבה המחמירים של ויקיפדיה יש צורך בידע ובניסיון. לכן רבים מעדיפים לשלם תמורת כתיבת ערך ברמה גבוהה – כזו שאנחנו ב-Tabello, מציעים לכם.

שנכתוב עליכם ערך בויקיפדיה?
צרו קשר ונבדוק אם זה אפשרי!

כמה עולה ערך בויקיפדיה

ויקיפדיה – האנציקלופדיה של העידן הדיגיטלי והמענה לכל שאלה שדורשת מידע נרחב – נולד כמיזם שיתופי וחברתי עולמי ללא מטרות רווח שאליו יכול להעלות ערכים כל מי שרוצה במטרה להעשיר את הידע האנושי. באותה מידה, כל גולש יכול גם להעתיק את הידע שמופיע במאמרי ויקיפדיה ולהשתמש בו לכל צורך שהוא.

דווקא מסיבה זו כללי ויקיפדיה – ויש לה כללי כתיבה רבים שעליהם חובה להקפיד, אחרת מרב הסיכויים שהעורכים ימחקו את הערך שהעליתם – מחמירים בנושאי אמינות, נייטרליות ולשון נקייה ואיכותית. נושא הנייטרליות קריטי במיוחד, כדי להימנע מהבעת דעות במקום לייצר ערך אנציקלופדי “לא משוחד”. משום הכללים האלה עורכי ויקיפדיה משפרים את הערכים ללא הרף כדי שיעמדו בכללים, וגם הציבור בעל הידע המקצועי מוזמן לתקן אותם כדי שיענו על איכות הערך ולא יפורסם מידע לא נכון או לא מדויק.

כתיבת ערך עבור ויקיפדיה

כאמור, כל אדם יכול ומוזמן לכתוב ערך לוויקיפדיה, כאשר עליו להקפיד על הכללים (אלה מופיעים בתפריט הראשי). שם גם תמצאו את המדריך לכתיבת ערכים: כיצד מקפידים על נקודת מבט ניטרלית, כיצד מצרפים ביבליוגרפיה לציטוטים שמובאים בטקסט, ועוד. כדי לכתוב ערך יש ליצור חשבון חדש שלכם. דף העזרה יסייע לכם גם בתמיכה טכנית – כיצד ליצור דף חדש, כיצד להעלות קבצים או תמונות, באיזה פונטים להשתמש, וכו’.

בדף הייעוץ תוכלו למצוא תשובות לגבי שאלות טכניות בנוגע לכללים ולהוראות העריכה, ייעוץ לשוני, סדנה לגרפיקה עבור הערכים שאתם מעלים, חממה שבה תוכלו לבקש סיוע של צוות חונכים, עורכים ו”ויקיפדים” בעלי ניסיון.

רבים רוצים להעלות ערכים לוויקיפדיה, אך אינם יודעים כיצד לעשות זאת, או שהם נדרשים לכתיבה מקצועית משום שהם מייצגים ארגון/חברה גדולים שחלון הראווה שלה צריך להיות מושלם. כאמור, כתיבה שאינה עונה על הכללים יכולה לגרום למחיקת הערך – למשל, ערך על אדם פרטי שאינו איש ציבור או בעל חשיבות; ערך שיש בו תכנים לא מוסריים ושפה לא תקינה; ערך שאינו נוקט לשון אובייקטיבית כיאות לערך אנציקלופדי, ועוד. לפיכך, יש להתמחות בכתיבה לוויקיפדיה, להכיר עם הכללים ולדעת גם כיצד מעצבים ערך מושלם – כולל טבלאות, עיצוב ביוגרפיות, מפות, נתונים על ארצות המופיעים בצורה מיוחדת, קישורים חיצוניים, ועוד אלמנטים ייחודיים.

ויקיפדיה: עלות כתיבת ערך

כתיבת ערך לוויקיפדיה דורשת זמן לא מבוטל לצורך עריכת תחקיר, כתיבת הערך והעלאתו; התמחות מקצועית או ניסיון חיים עשיר; השקעה בציטוטים שאותם דורשת ויקיפדיה ויש לשאוב ממקורות שונים – חלקם דורשים הרשאת כניסה מיוחדת, כמו מאמרים אקדמיים; צורך לערוך ולתקן את הערך; איסוף תמונות ומידע משלים לערך, ועוד. לפיכך, מי שרוצה להעלות ערך מושקע, מקצועי וכזה שיעמוד בכללי כתיבת ויקיפדיה – מוכן לשלם תמורת שירות זה.

כתיבת ערך בתשלום לוויקיפדיה מקובלת, אם כי יש הדורשים שעובדת כתיבת הערך תמורת תשלום תצוין. ברוב המקרים אין ציון של כתיבה תמורת תשלום. בכל מקרה, התשלום עבור כתיבת ערך מעולה שווה כל מילה – הן לבעלי הערך והן לציבור הרחב שצריך ללמוד ממנו.

מחירי כתיבת ערכים בוויקיפדיה משתנים בהתאם לגודל הערך, סוג הערך (מדעי, מסחרי, ביוגרפיות מורכבות), הפריטים שהוא אמור לכלול מעבר לטקסט, הניסיון של הכותב, מומחיותו, עבור מי הערך נכתב, ועוד. ערכים מסחריים שנכתבים עבור חברות גדולות יעלו יותר מאשר ערך קטן.

טווחי המחיר עבור ערך בוויקיפדיה נעים בין 500 לערך הבסיסי ביותר, שאינו דורש מורכבויות ותוספות, ל-2,000 שקל בממוצע. ערכים מורכבים מאוד, למשל עבור חברות מסחריות גדולות, מאמרים מדעיים ועוד, יכולים להגיע גם לאלפי שקלים יותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות