שכתוב תוכן

מקרים רבים דורשים מאיתנו לשכתב תוכן כזה או אחר לצרכים שונים. עם זאת, לא כולם יודעים כיצד לעשות זאת בצורה הטובה ביותר על מנת להימנע ממצב של העתקה מוחלטת, או פגיעה בזכויות יוצרים. אז אם אתם זקוקים לשכתוב תוכן איכותי, או לפחות רוצים לדעת במה מדובר, הגעתם למקום הנכון. מוכנים? קדימה, מתחילים!

מה זה שכתוב תוכן

שכתוב תוכן, כשמו כן הוא, זה למעשה שירות או פעולה שבהם אנחנו לוקחים טקסט קיים שנכתב על ידי גוף אחר בכל נושא שהוא, ומבצעים לו עיבוד כזה שמאפשר לנו ליצור תוכן חדש לחלוטין, מבלי להגיע למצב של העתקה. הצורך בשירותי שכתוב טקסט בא לידי ביטוי במקרים רבים ומגוונים, ובכל תחום שהוא, והוא מאפשר לנו כאמור ליצור טקסטים ותכנים חדשים לחלוטין, גם אם הבקיאות הבסיסית הדרושה לכך בנושא עליו התוכן מדבר, אינה גבוהה במיוחד.

איך משכתבים תוכן בצורה איכותית

לאחר שהבנו במה מדובר, הגיע הזמן להבין איך עושים את זה בפועל. אם כן, שכתוב טקסט מתבצע על בסיס מספר שלבים שיאפשרו לכם לשכתב בצורה איכותית:

  1. הבנה – השלב הראשון דורש מכם להבין על מה מדבר התוכן המקורי. זאת, נוכל לבצע על ידי קריאה שוטפת של הטקסט.
  2. מציאת קווים מנחים – לאחר שהבנו במה התוכן עוסק, מומלץ לחשוב על מילות מפתח וכותרות משנה שינחו אותנו בכתיבת הטקסט החדש.
  3. בניית תבנית – על בסיס מילות המפתח, הכותרות וההבנה של הטקסט, מומלץ לבנות תבנית לתוכן החדש מבלי להסתכל על התוכן הקיים, וזאת כדי להימנע מהעתקות.
  4. כתיבת הטקסט – בשלב השלישי, נתחיל לכתוב את התוכן המשוכתב תוך קריאת פסקה אחר פסקה ושכתובה, וזאת במקביל לעבודה על פי כותרות המשנה והתבנית אותן יצרנו קודם לכן.
  5. בדיקת העתקות – נבדוק את התוכן שכתבנו בכלים לבדיקת העתקות, כפי שנפרט להלן.
שכתוב תוכן

מחפשים שכתוב תוכן?
צרו קשר:

העתקות? לא בבית ספרנו

שכתוב תוכן אינו מסתכם אך ורק בשלבים עליהם דיברנו, אלא קצת מעבר לכך. מעבר לשכתוב עצמו, מלאכת כתיבת תוכן דורשת גם יכולת אחת מרכזית והיא חוסר קיבעון מחשבתי. זאת, כיוון שקיבעון מחשבתי מוביל למצב בו אנו לא מסוגלים לחשוב על עיבוד המלל הקיים ויצירת מלל חדש במילים שלנו, ובכך נוצר מצב של העתקה.

איך יודעים אם אתם במצב של קיבעון מחשבתי או באופן כללי אם יצרתם תוכן חדש מועתק? ובכן לשם כך ישנם מגוון כלים טכנולוגיים המאפשרים לכם לבצע השוואת העתקות בין התוכן המקורי שלכם לבין הטקסט החדש שכתבתם. כלים אלו, מראים לרוב את מידת הדמיון בין שני הטקסטים או יותר עליהם הוריתם לכלי לבצע את הבדיקה, ובכך תוכלו לדעת מה המצב שלכם. וכן, לעיתים תדרשו לבצע שכתוב על השכתוב על מנת להגיע לתוצאה המושלמת.

מה חשוב לוודא כשמשכתבים תוכן

לסיכום, שכתוב תוכן היא אינה פעולה קשה במיוחד, אך בו בזמן דורשת מחשבה והשקעה. על מנת להגיע לתוצאה המושלמת, חשוב לוודא שאתם שומרים על מחשבה ודמיון פתוחים, וכן לוודא כל הזמן שלא מתבצעת העתקה, אלא שכתוב של התוכן. בנוסף, אל תשכחו שתמיד ניתן ובמקרים מסוימים אף מומלץ לפנות לבעל מקצוע שמתמחה בכך.

שכתוב טקסט – מי יעשה לי את זה?

בצוות הכותבים שלנו, Tabello, שלושה כותבי תוכן שמתמחים במתן שירותי שכתוב טקסטים. הם מקבלים קישור לכתבה קיימת או לחלופין – לתוכן כתוב, ותוך מספר ימים (לרוב מדובר ביומיים-שלושה) התוכן המקורי, שנכתב בהתבסס על אותה כתבה – אך מבלי להעתיק כלל, נשלח ללקוח שהזמין את התוכן. התכנים המשוכתבים עוברים בדיקת העתקות בכלים מוכרים ומוכחים כגון copyscape.

אז אם מצאתם כתבה ואמרתם לעצמכם – הלוואי שהייתה לי אחת כזאת באתר, פנו אלינו. תוכן מקורי יגיע אליכם בהקדם. 0546781790

כלי נגישות